עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

בלוג מספר 1

14/11/2017 20:05
inbar cohen
1. אתחיל מכך כי המקרה הינו מקרה שכיח, אשר קורה בחברות רבות, אשר מנצלות את פלטפורמה זו.
אחת הרשתות הכי הבולטות קיום לגיוס עובדים ברשתות החברתיות היא ה-LinkedIn, 
רשת אשר מטרתה העיקרית היא ליצירת קשרים מקצועיים, מציאת עובדים וקשרים בין העובדים. 
אכן שאלה קשה לגבי מה יקרה עם רשת חברתית כזו מפני שבעלי החברות בהחלט מרגישות צורך לקחת את רשת זו על מנת למנוע קשרים שנוצרו בחברה עצמה עם מקומות אחרים.

מצד אחד, צד בעלי החברה, קשרים אלו, או לפחות רובם, התרחשו סביב העבודה ובזמן העבודה. לכן מצידה הגיוני לבקש בקשה כמו זו של לקיחת חשבון לינקדאין. כחלק מטענות המעסיקים, חשבון זה נוהל תחת שעות העבודה וכן נוסף תשלום ללינקדאין מתקציב החברה עצמה.

מצד שני, נמצא המועסק וטוען טענות מנוגדות וזאת מפני שמדובר בחשבונו האישי, בו ישנם מלבד אנשי מקצוע, גם אנשים אישיים מחייו הפרטיים. נוסף על כך, טוען כי ביצע לא מעט מעבודתו וכן מחייו האישיים אשר לא קרו בזמן העבודה בלינקדאין.

עקב טיעונים אלו, לפי דעתי יש לתת לסיגל המועסקת את האפשרות להשאיר בידה את הלינקדאין. לפי דעתי ניתן להחתים אותה על זכויות כאלו ואחרות אשר ימנעו ממנה בעבודתה החדשה להשתמש בחומרים ובקשרים מסויימים בעבודתה החדשה.


2. הכלי בו ארצה להשתמש הינו לינקדאין. רשת חברתית אשר ניתן דרכה למצא עבודה וכן ניתן לפרסם את עצמך לצרכים מקצועיים. בנוסף כלי אשר ניתן לרשום בו את כשרונותיך ובכך לבצע התאמה. כמובן שזהו כלי נוח לפתח קשרים. בנוסף כלי של evernote אשר משמש לשמירה וניהול מאמרים. יכול לעזור ולסדר את השמירה בנושאים.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: